Mezinárodní letiště Copenhagen Airport, Kastrup

Copenhagen Airport, Kodaň, Dánsko
Letiště v Kodani

Mezinárodní letiště Copenhagen Airport, Kastrup, je největší letiště v Dánsku i v celé Skandinávii. IATA kód tohoto kodaňského letiště je CPH.
Toto letiště leží na území městečka Kastrup, jenž je součástí obce Tårnby na ostrově Amager asi deset kilometrů jižně od centra Kodaně a asi dvacet pět kilometrů západně od centra švédského Malmö.

Jak z letiště a na letiště
Metrem: Z letiště se dostaneme do centra Kodaně nejsnadněji metrem, na letišti začíná linka M2, která jede i přímo do centra města. Cesta trvá asi patnáct minut. Stanici metra na letišti (Lufthavnen) najdeme v terminálu 3, dvě patra nad železniční stanicí. Železniční stanici najdeme pod terminálem 3 a leží na železniční trati Oresund. Vlakem: Spojení s centrem města a s mnoha švédskými městy zajišťují vlaky železniční sítě Øresundstog. Z letiště do centra Kodaně do stanice Hovedbanegården to trvá vlakem třináct minut a jízdenka stojí 36 DKK. Dále můžete použít vlaky dánského železničního dopravce DSB a pro cesty do velkých švédských měst také švédskou železniční společnost SJ.
Autobusem: Z letiště se do centra města můžeme dostat autobusy společnosti Movia (5A,35,36) a Gråhundbus (999). Autem: Kolem letiště prochází dánská dálnice E20.

Web kodaňského letiště najdete na http://cph.dk
Mapa Kodaně - Leteště Copenhagen Airport Kastrup
Mapa okolí Kodaně s vyznačením polohy letiště Kastrup. Zdroj:“Mapy.cz“